Regia Autonomă de Servicii Publice Ploiești a transmis că, începând de marți, 5 aprilie, ora 24.00, CN Apele Române va interveni pentru remedierea unei avarii apărute în conducta principală. Pe durata intervenției alimentarea cu apă a locuitorilor din Cartierul Mitică Apostol va fi oprită.
Potrivit RASP, furnizarea apei va fi oprită în Cartierul Mitică Apostol, începând de marți, 5 aprilie, ora 24.00, ca urmare a unei avarii apărute în conducta principală.
Citește și: Razie masivă în această dimineață a Poliției Rutiere în Ploiești și Câmpina
„Apele Române estimează 24 h pentru remediere avariei la conducta principală”, precizează RASP Ploiești.
O cisternă cu apă va fi amplasată la intersecția străzilor Buftea cu Brândușelor.
„Vă informăm că în data de 05.04.2022, începând cu ora 24.00, alimentarea cu apă potabilă pe tronsonul F1 Movila Vulpii – Brazi, se va întrerupe pentru remedierea unor pierderi de apă în zona Strejnic”, a mai anunțat, marți, Exploatare Sistem Zonal Prahova.