Situația Covid-19 la nivelul fiecărei localități din Prahova. La Ploiești a scăzut la 2,57

0

Prefectura Prahova a transmis, miercuri, situația Covid-19 la nivelul fiecărei localități din județ. Municipiul Ploiești, potrivit datelor centralizate, înregistrează o rată a incidenței de 2,57 la mia de locuitori, în timp ce 25 de localități au o rată a incidenței mai mare de 3 la mia de locuitori.

Cea mai mare rată a incidenței, la nivelul județului Prahova, se înregistrează în comuna Călugăreni (7,34 la mia de locuitori), urmată de comuna Talea – 7,17 la mia de locuitori, iar pe locul al treilea se situează comuna Adunați cu 5,64 la mia de locutori.

Rata incidenței la nivelul județului Prahova a scăzut la 2,57 la mia de locuitori, în timp ce la nivelul județului Prahova a coborât la 2,34 l,a mia de locuitori.

În patru localități din Prahova (Cosminele, Jugureni, Ștefești și Tătaru) rata incidenței este 0.

RATA INCIDENTEI CUMULATIVE A COVID-19 PE LOCALITATI (UAT) LA DATA DE 24.11.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDINCIDENTA
PRAHOVACĂLUGĂRENI10907,34
PRAHOVATALEA9767,17
PRAHOVAADUNAŢI19495,64
PRAHOVATELEGA51965,39
PRAHOVACHIOJDEANCA15235,25
PRAHOVAOLARI18314,92
PRAHOVAMĂGURELE45674,60
PRAHOVAŞIRNA45574,39
PRAHOVABALTA DOAMNEI22683,97
PRAHOVAGURA VADULUI20383,93
PRAHOVAPOIANA CÂMPINA48993,88
PRAHOVAVADU SĂPAT15683,83
PRAHOVAFULGA29793,69
PRAHOVABREBU69303,61
PRAHOVAAPOSTOLACHE19773,54
PRAHOVABABA ANA40133,49
PRAHOVABĂNEŞTI55103,45
PRAHOVAORAŞ BĂICOI187143,42
PRAHOVASCORŢENI55723,41
PRAHOVAPOIENARII BURCHII45083,11
PRAHOVATEIŞANI35363,11
PRAHOVAFLOREŞTI77473,10
PRAHOVAMĂNEŞTI38663,10
PRAHOVABLEJOI94363,07
PRAHOVATINOSU23173,02
PRAHOVAFILIPEŞTII DE PĂDURE104312,88
PRAHOVAGORNET-CRICOV21042,85
PRAHOVAORAŞ SINAIA109542,83
PRAHOVAVÂLCĂNEŞTI36562,74
PRAHOVAORAŞ BREAZA159562,69
PRAHOVAPROVIŢA DE SUS18722,67
PRAHOVABĂRCĂNEŞTI94452,65
PRAHOVAFÂNTÂNELE18842,65
PRAHOVAALBEŞTI-PALEOLOGU53752,60
PRAHOVAPĂCUREŢI19402,58
PRAHOVAMUNICIPIUL PLOIEŞTI2218242,57
PRAHOVACEPTURA42962,56
PRAHOVAVALEA DOFTANEI63252,53
PRAHOVADUMBRĂVEŞTI35712,52
PRAHOVAMUNICIPIUL CÂMPINA361822,52
PRAHOVADUMBRAVA44302,48
PRAHOVAPUCHENII MARI80992,47
PRAHOVAMĂGURENI63052,38
PRAHOVAORAŞ BUŞTENI93402,36
PRAHOVACERAŞU43542,30
PRAHOVAORAŞ BOLDEŞTI-SCĂENI115642,25
PRAHOVARÂFOV53762,23
PRAHOVATÂRGŞORU VECHI113552,20
PRAHOVASALCIA9232,17
PRAHOVACORNU41742,16
PRAHOVAORAŞ URLAŢI115602,16
PRAHOVAŞOTRILE32802,13
PRAHOVAPLOPU23962,09
PRAHOVAORAŞ VĂLENII DE MUNTE136192,06
PRAHOVAPĂULEŞTI72732,06
PRAHOVADRĂGĂNEŞTI46721,93
PRAHOVADRAJNA52771,90
PRAHOVALAPOŞ10691,87
PRAHOVAPODENII NOI48581,85
PRAHOVAARICEŞTII RAHTIVANI82201,82
PRAHOVAPREDEAL-SĂRARI22021,82
PRAHOVAARICEŞTII ZELETIN11021,81
PRAHOVACOCORĂŞTII COLŢ28761,74
PRAHOVAORAŞ AZUGA46101,74
PRAHOVABUCOV116561,72
PRAHOVABRAZI83551,68
PRAHOVASURANI17871,68
PRAHOVAVĂRBILĂU65661,68
PRAHOVAGORGOTA47891,67
PRAHOVABĂLŢEŞTI37351,61
PRAHOVAVALEA CĂLUGĂREASCĂ107701,58
PRAHOVAIZVOARELE63601,57
PRAHOVACOLCEAG45211,55
PRAHOVACOCORĂŞTII MISLII32511,54
PRAHOVAIORDĂCHEANU51871,54
PRAHOVAORAŞ COMARNIC117511,45
PRAHOVAORAŞ MIZIL159451,44
PRAHOVATOMŞANI42181,42
PRAHOVAORAŞ PLOPENI85781,40
PRAHOVAPROVIŢA DE JOS21861,37
PRAHOVAŞOIMARI29321,36
PRAHOVAFILIPEŞTII DE TÂRG82651,33
PRAHOVAORAŞ SLĂNIC52821,33
PRAHOVABOLDEŞTI-GRADIŞTEA15441,30
PRAHOVABERCENI63541,26
PRAHOVASĂLCIILE16831,19
PRAHOVAGORNET27651,08
PRAHOVAMĂNECIU101661,08
PRAHOVABERTEA29451,02
PRAHOVAGURA VITIOAREI59461,01
PRAHOVABĂTRÂNI20170,99
PRAHOVAALUNIŞ31310,96
PRAHOVASECĂRIA11740,85
PRAHOVACĂRBUNEŞTI16540,60
PRAHOVALIPĂNEŞTI52440,57
PRAHOVASTARCHIOJD35290,57
PRAHOVASÂNGERU55060,54
PRAHOVAGHERGHIŢA19080,52
PRAHOVAPOSEŞTI38530,52
PRAHOVACIORANI64780,31
PRAHOVACOSMINELE9390,00
PRAHOVAJUGURENI4630,00
PRAHOVAŞTEFEŞTI22270,00
PRAHOVATĂTARU7750,00
JUDET PRAHOVA7807512,34

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Lasă comentariul tău. Click AICI

Comentariul tău
Numele tău