Situația Covid-19 în localitățile din Prahova, vineri, 22 octombrie. Rata incidenței în Ploiești a ajuns la 14,24

0

Prefectura Prahova a transmis, vineri, rata incidenței Covid-19 la nivelul fiecărei localități din județ. La Ploiești incidența a crescut la 14,24, în timp ce rata incidenței la nivelul județului Prahova a crescut la 10,50.

Cea mai ridicată rată a incidenței din Prahova se înregistrează la Ariceștii Rahtivani (17,73), localitate urmată de Păulești (15,28) și de Călugăreni (14,57).

Rata incidenței la Ploiești, conform datelor prezentate de Prefectura Prahova, a ajuns la 14,24.

RATA INCIDENTEI CUMULATIVE A COVID-19 PE LOCALITATI (UAT) LA DATA DE 22.10.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDINCIDENTA
PRAHOVAARICEŞTII RAHTIVANI823617,73
PRAHOVAPĂULEŞTI726315,28
PRAHOVACĂLUGĂRENI109814,57
PRAHOVABLEJOI944614,50
PRAHOVARÂFOV540014,26
PRAHOVAMUNICIPIUL PLOIEŞTI22204714,24
PRAHOVAGHERGHIŢA191714,08
PRAHOVAORAŞ BĂICOI1876614,01
PRAHOVAPOIENARII BURCHII452713,70
PRAHOVAOLARI184113,58
PRAHOVASCORŢENI559413,23
PRAHOVALIPĂNEŞTI526212,92
PRAHOVAPUCHENII MARI812912,42
PRAHOVABERCENI637412,24
PRAHOVAFÂNTÂNELE189011,64
PRAHOVATOMŞANI422611,59
PRAHOVAIORDĂCHEANU520411,53
PRAHOVAVALEA CĂLUGĂREASCĂ1078911,31
PRAHOVAMĂGURENI632811,22
PRAHOVACHIOJDEANCA152411,15
PRAHOVATEIŞANI354011,02
PRAHOVAORAŞ URLAŢI1157710,45
PRAHOVAMUNICIPIUL CÂMPINA3627110,42
PRAHOVATÂRGŞORU VECHI1136310,21
PRAHOVACEPTURA431310,20
PRAHOVABĂRCĂNEŞTI947210,14
PRAHOVACOCORĂŞTII MISLII326010,12
PRAHOVAPLOPU239710,01
PRAHOVACERAŞU43589,87
PRAHOVAŞIRNA45719,63
PRAHOVAMĂNEŞTI38729,56
PRAHOVABRAZI83809,55
PRAHOVASĂLCIILE16929,46
PRAHOVABĂLŢEŞTI37359,37
PRAHOVACOCORĂŞTII COLŢ28859,36
PRAHOVAORAŞ PLOPENI86179,28
PRAHOVAFLOREŞTI77739,26
PRAHOVAORAŞ BREAZA159909,19
PRAHOVAMĂGURELE45759,18
PRAHOVAGORGOTA48029,16
PRAHOVAORAŞ SLĂNIC52979,06
PRAHOVATELEGA52159,01
PRAHOVAORAŞ VĂLENII DE MUNTE136498,79
PRAHOVABREBU69588,77
PRAHOVAVALEA DOFTANEI63378,68
PRAHOVADUMBRĂVEŞTI35878,64
PRAHOVAAPOSTOLACHE19818,58
PRAHOVAALBEŞTI-PALEOLOGU53988,52
PRAHOVABĂNEŞTI55338,49
PRAHOVAVÂLCĂNEŞTI36678,45
PRAHOVASURANI17898,38
PRAHOVACORNU41838,37
PRAHOVAIZVOARELE63688,32
PRAHOVAPOIANA CÂMPINA49298,32
PRAHOVAALUNIŞ31378,29
PRAHOVAORAŞ BUŞTENI93538,23
PRAHOVATINOSU23178,20
PRAHOVADRĂGĂNEŞTI46888,11
PRAHOVAORAŞ BOLDEŞTI-SCĂENI115848,11
PRAHOVAORAŞ SINAIA109998,09
PRAHOVAPROVIŢA DE SUS18718,02
PRAHOVAORAŞ MIZIL159707,89
PRAHOVATĂTARU7817,68
PRAHOVASTARCHIOJD35337,64
PRAHOVABABA ANA40157,47
PRAHOVAGURA VADULUI20507,32
PRAHOVAVĂRBILĂU65947,13
PRAHOVABALTA DOAMNEI22707,05
PRAHOVABUCOV116686,94
PRAHOVAGORNET27706,86
PRAHOVADUMBRAVA44396,76
PRAHOVAORAŞ COMARNIC117816,71
PRAHOVAPOSEŞTI38806,70
PRAHOVACOLCEAG45376,61
PRAHOVACIORANI65126,60
PRAHOVAJUGURENI4616,51
PRAHOVAADUNAŢI19506,15
PRAHOVAŞOTRILE32816,10
PRAHOVAFILIPEŞTII DE TÂRG82756,04
PRAHOVAPROVIŢA DE JOS21955,92
PRAHOVAGORNET-CRICOV21065,70
PRAHOVACĂRBUNEŞTI16665,40
PRAHOVAORAŞ AZUGA46285,40
PRAHOVACOSMINELE9405,32
PRAHOVADRAJNA52995,28
PRAHOVABOLDEŞTI-GRADIŞTEA15535,15
PRAHOVAVADU SĂPAT15755,08
PRAHOVAPODENII NOI48604,94
PRAHOVAMĂNECIU101714,82
PRAHOVAFULGA29884,69
PRAHOVAPĂCUREŢI19474,62
PRAHOVAARICEŞTII ZELETIN11054,52
PRAHOVAGURA VITIOAREI59704,52
PRAHOVAŞOIMARI29344,43
PRAHOVABERTEA29494,41
PRAHOVAŞTEFEŞTI22334,03
PRAHOVASÂNGERU55043,63
PRAHOVABĂTRÂNI20213,46
PRAHOVASALCIA9303,23
PRAHOVAFILIPEŞTII DE PĂDURE104683,06
PRAHOVALAPOŞ10762,79
PRAHOVAPREDEAL-SĂRARI22062,72
PRAHOVATALEA9832,03
PRAHOVASECĂRIA11771,70
JUDET PRAHOVA78239510,50

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Lasă comentariul tău. Click AICI

Comentariul tău
Numele tău