- Publicitate -

Cum arată autobuzul nou, care va circula în Ploiești. Galerie FOTO

autobuz1

Primăria Ploiești va cumpăra, anul viitor, 50 de autobuze noi, în leasing, în urma unui proiect aprobat de consilierii locali după o ședință cu scandal.

Săptămâna trecut, aleșii ALDE s-au opus proiectului privind studiu de oportunitate, care a fost votat însă de consilierii PNL și PSD. 

- Publicitate -

Primul autobuz nou, marca Iveco, a ajuns deja la Ploiești pentru a fi testat și va circula pe traseul 30.

Acesta este dotat cu aer condiționat și afișaj electronic, motorul fiind Euro 6 și un consum redus de carburant.

- Publicitate -

Vezi AICI declarația primarului Dobre despre programul de înnoire a parcului auto al TCE Ploiești.

Primăria Ploiești va cumpăra autobuze noi, după cum urmează: 30 bucăţi până la 30.03.2017, 10 bucăţi până la 30.06.2017, şi 10 bucăţi până la 30.08.2017.

Galerie foto cu autobuzul Iveco aflat în probe la Ploiești:

- Publicitate -

autobuz2

autobuz3

autobuz4

 autobuz5

 UPDATE Cititorii au trimis fotografii cu autobuzul IVECO surprins pe traseul 30

autobuz7

autobuz6

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -