Mai mulți aleși locali, în frunte cu primarul interimar Iulian Teodorescu, au inspectat astăzi șantierele din Ploiești, cu ajutorul unui autobuz pus la dispoziție de TCE. Constructorii s-au lăudat că sunt în grafic, că n-au probleme și că lucrările merg ca pe roate. Așa o fi? Nimeni nu știe. Un lucru este cert. Aleșii au aflat astăzi cum se circulă cu autobuzul. Trebuia să o facă și p-asta, că este aiurea să vezi orașul numai de la volanul mașinii personale.
Punctul de întâlnire: Palatul Administrativ din Ploiești, ora 10.00. O armată de funcționari publici, în special din cadrul Direcției Tehnic Investiții, precum și trei consilieri (Gheorghe Popa, Radu Mateescu și Robert Vâscan), dar și consilierul cu atribuții de primar Iolanda Băzăvan au făcut act de prezență. La fața locului ajunge și consilierul conservator George Pană. Grupului i s-a adăugat și viceprimarul Raul Petrescu, însoțit de consilierul personal. Apare și Iulian Teodorescu, primarul interimar al Ploieștiului. Toată lumea urcă în autobuzul second-hand, recent achiziționat de municipalitate. O experiență pentru cei mai mulți dintre aleși, obișnuiți de regulă să privească Ploieștiul prin geamurile mașinilor personale… Ținuta? Una de birou, dar avem garanții, date de însuși primarul interimar, că nu va ploua…
Prima oprire – șantierul liniilor de tramvai de la Spitalul Județean Ploiești
De departe se vede că vizita pe șantiere a fost anunțată din timp. Peste tot muncitori îmbrăcați regulamentar din cap până-n picioare… Toată lumea muncește. Inclusiv cei care de regulă dau numai sarcini au ceva de făcut. Autobuzul ajunge în apropierea Spitalului Județean, unde ad-hoc, este organizată o scurtă oprire pentru prezentarea planșelor. Aleșii coboară din autobuz, iar pantofii bine lăcuiți fac primul contact cu praful de pe șantier. „Lucrările sunt în grafic. Stadiul este de 90%”, este explicația dată de constructori.
Corecții financiare pentru toate contractele la liniile de tramvai
Cozi de mașini, aglomerație… Autobuzul pleacă spre o nouă locație. Toată lumea se îmbarcă și își reia locurile pe scaune. Din autobuz altfel se vede Ploieștiul… Unii parcă acum îl descoperă. A doua oprire este la punctul de lucru de la Cablul Românesc. Aici alte planșe, pentru tronsonul Gheorghe Doja – Piața Mihai Viteazul. Stadiul lucrărilor – 60%, iar toată lumea este mulțumită. În ciuda faptului că pentru toate tronsoanele sunt corecții financiare, atât pentru contractele de lucrări, cât și pentru contractele de achiziții. La tronsonul 101 cu 2 corecțiile sunt de 10% pentru contractele de lucrări și de 10% pentru contractele de achiziții. Angajații Primăriei Ploiești dau asigurări că în urma contestațiilor se va dispune ridicarea corecțiilor… Actele cu datele exacte sunt la birou… Toată lumea dă asigurări că lucrările sunt în grafic, asta în ciuda faptului că pe tronsonul intersecție Șoseaua Vestului – Deltei și Kaufland încă nu au început nici măcar săpăturile pentru scoaterea liniilor vechi de tramvai. Aici lucrările vor începe la sfârșitul lunii iulie.
Un pasaj numit dorință
Următoarea oprire este pe șantierul viitorului pasaj suprateran. Stadiul lucrărilor este de numai 10%. Au început săpăturile pentru piloni, iar frontul de lucru este liber. Nu mai sunt probleme legate de exproprieri. Termenul de finalizare: 31 decembrie. Contractul privind realizarea pasajului suprateran de la Gara de Vest, lucrare în valoare de 48.087.206.44 lei fără TVA, a fost câștigat de Asocierea SC Strabag SA și Aquila Construct SRL. Lucrările la tronsonul liniilor de cale ferată 102 cu 2 sunt în grafic, spun constructorii, care anunță că stadiul lucrărilor este de 15%. Se pleacă spre următoarea locație. Între timp, consilierul George Pană și primarul interimar Iulian Teodorescu au dispărut. Treburi urgente la Primărie, este explicația.
Parcul Municipal Vest – 31%
Autobuzul oprește în zona viitorului parc municipal. Un câmp, câteva barăci… O nouă planșă cu descrierea proiectului. Toată lumea păsește prin praful gros… Constructorul dă asigurări că aici vor fi plantate 99.000 de plante. Va fi cel mai mare parc al Ploieștiului, mai mare ca la Barcelona. „Peste câteva luni va arăta altfel”, spune constructorul văzând probabil dezamăgirea pe fața unor ziariști care poate doreau să vadă cum la marginea Ploieștiului, în câmp, a răsărit faimosul parc al Ploieștiului. Tot planșele sunt de bază. Totul pare frumos dacă privești planșele colorate frumos, fără să arunci o privire spre mormanele de pământ… Ploieștiul va avea un imens parc, cu fântâni arteziene, cu terenuri de sport, amfiteatru, dar fără stații pentru autobuz, pentru că se presupune că aici își vor plimba copiii părinții care ai mașini… În apropiere e șantierul Centrului de excelență, un alt proiect al primăriei, pe fonduri europene, unde ar urma să vină tinerii să se documenteze despre viitoarele afaceri. Nu contează nici distanța, dar nici faptul că în ziua de astăzi informația poate fi obținută pe internet. Fondurile europene sunt bune dacă sunt accesate. Nimeni nu se întreabă de utilitatea viitoarei construcții. Oricum, a început să bată vântul și trebuie vizitat ultimul obiectiv, respectiv lucrările la liniile de tramvai de pe tronsonul Democrației – Gara de Sud. La coborârea din autobuz, toată lumea este întâmpinată de primarul interimar al Ploieștiului, Iulian Teodorescu. Nici aici nimeni nu se plânge de întârzieri ori de probleme… Lucrările sunt în grafic, vor fi respectate termenele… Peste tot se lucrează! Urmează încă opt luni de șantiere… Gata! Aleșii au rezolvat și această mare problemă, legată de respectarea graficelor…
