- Publicitate -

Dragoș Pătraru: stadionul nu poate fi vândut cum vor cei de la FC Petrolul

http://www.observatorulph.ro/monden/41761-mesajul-lui-dragos-pararu-dupa-plecarea-de-la-rtv-la-tvr

Contactat de observatorulph.ro pentru un punct de vedere referitor la posibilitatea de vânzare a stadionului Ilie Oană către finanțatorul Daniel Capră, jurnalistul Dragoș Pătraru, inițiatorul proiectului "Petrolul e al nostru!", a declarat:

"Când am aflat, am crezut că e o glumă. Apoi, domnul Crângu mi-a explicat intențiile FC Petrolul. Le-am înțeles, e vorba de punctul de vedere al unor oameni de afaceri care vor să își maximizeze profitul. Apoi, m-am interesat cum stau lucrurile din punct de vedere legal, și am aflat că stadionul este în domeniul public al Ploieștiului și nu poate fi vândut, în niciun caz cum vor cei de la FC Petrolul, adică pe bucăți. Ceea ce cred că e bine. Deal-ul cu FCP e simplu, noi venim cu stadion și nume, voi cu licența de joc și echipa. Pe de altă parte, cred că dacă ia 40 de milioane pe stadion, adică investiție, teren și ce-ar fi obținut municipalitatea dintr-o exploatare profesionistă în niște ani, cu o licitație transparentă, la care există riscul ca stadionul să fie luat de altcineva, Primăria poate vinde stadionul. Ar putea face spitalul de copii imediat și ar ridica și o arenă multifuncțională, în care să se desfășoare toate activitățile la nivel de copii și juniori din Ploiești. Dar nu cred că cineva e dispus să dea suma asta pentru un stadion care a costat de fapt 10 milioane, restul fiind șpagă".

- Publicitate -

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -