În această dimineaţă în Ploieşti s-a produs o avarie, neanunţată oficial până acum de Dalkia.
UPDATE:
- Publicitate -
Mai mulți ploieșteni care locuiesc în zona Mihai Bravu au început să reclame că încă de dimineață nu mai au căldură în calorfifere. Același lucru se întâmplă și în Palatul Administrativ, unde a început să se instaleze frigul. De vină ar fi o avarie apărută pe un tronson al rețelei de termoficare. Contact telefonic, responsabilul de Comunicare de la Dalkia a anunțat că s-a format un comanament și că echipele de la Dalkia au plecat pe teren pentru identificarea zonelor în care sunt reclamate astfel de probleme.
