Petrolul Ploiești a terminat la egalitate, scor 1-1, meciul cu UTA Arad, disputat în această seară pe stadionul „Ilie Oană”.
- Publicitate -
Oaspeții au deschis scorul prin Benga, în minutul 12, iar „lupii galbeni” au egalat în prelungiri, prin Gicu Grozav, care a transformat o lovitură de pedeapsă.
Cu doar un punct obținut în această etapă, Petrolul rămâne pe locul 7 în play-out și mai are doar șanse teoretice de a evita barajul.
- Publicitate -

E ca si evitat ,meciul de la botosani deja e aranjat ptr noi,otelul isi da viata ptr noi cu farul si ultima etapa otelul e o simpla formalitate ca na fratiorii se ajuta . A scapat de baraj ce sanse minime visati.