- Publicitate -

Număr nelimitat de elevi într-o clasă, cu aprobarea Inspectoratului

Inspectoratele școlare vor putea aproba depășiri sau diminuări nelimitate ale numărului maxim de elevi dintr-o clasă, fără avizul ministerului Educației. Dispare, așadar,  pragul de „cel mult 2 beneficiari”, conform unui  proiect de ordin.

Conform unui proiect de ordin pus în consultare publică de Ministerul Educației și Cercetării, inspectoratele școlare vor avea libertatea de a aproba depășiri sau reducerea numărului maxim de elevi în clasă fără limită, fără a mai fi necesar avizul ministerului.

- Publicitate -

Astfel, dispare actualul prag care permitea modificări de cel mult 2 elevi, aprobate local, iar orice depășire mai mare urma să fie avizată de minister.

Inspectoratele școlare vor putea aproba depășiri sau diminuări nelimitate ale numărului maxim de elevi dintr-o clasă, fără avizul ministerului Educației.

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -