Un accident s-a produs sâmbătă, în jurul prânzului, la intersecția DN1 A cu drumul Negoiești-Strejnicu.
Un cititor ne-a trimis o imagine de la locul accidentului cu următorul mesaj:
- Publicitate -
”În această intersecție nu sunt semne de circulație, vizibilitatea este redusă, mai ales noaptea, din cauza vitezei. Drumul este din ce în ce mai aglomerat ca alternativă la DN1. Știm că au fost inițiative din partea Consiliilor Locale pentru amenajarea unui sens giratoriu dar …..tăcere de la CNAIR. Nu facem decât să numărăm accidentele”.
Citește și Noi imagini de la accidentul mortal produs la ieșirea din Ploiești spre giratoriul suspendat
Din fericire, în cazul accidentului de astăzi, nu au fost victime, ci doar pagube materiale.
- Publicitate -
Nu același lucru s-a întâmplat pe DJ 102, între Ploiești și giratoriu suspendat, unde astăzi doi șoferi au murit în urma unui teribil accident.
