- Publicitate -

Adi Bărar, fondatorul și liderul trupei Cargo, în stare gravă la terapie intensivă după ce s-a infectat cu COVID

Fondatorul și liderul trupei rock Cargo, Adi Bărar, are COVID și este internat în stare gravă în secţia de terapie intensivă a Spitalului Judeţean din Timişoara.Chitaristul a ajuns pe mâna medicilor în urmă cu două zile, potrivit digi24.ro.

Potrivit acestora starea lui este una critică, dar stabilă. Artistul, în vârstă de 61 de ani, suferă și de alte afecțiuni.

- Publicitate -

„Starea lui de sănătate este mai fragilă decât ne-am fi putut închipui”, spun colegii lui de trupă într-un mesaj postat pe Facebook. Formația Cargo a fost înfiinţată la Timişoara în 1985, iar 7 ani mai târziu apărea pe piață primul album al trupei, „Povestiri din gară”.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -