- Publicitate -

FOTO: Ploiești, orașul care nu se mai face bine. Pe Dâmbu ”plutesc” canapele, iar în Radu de la Afumați gunoiul se aruncă în stradă

În ciuda campaniei de curățenie generală, desfășurată de autoritățile locale în ultimele două săptămâni, Ploieștiul rămâne un oraș murdar, mai ales din cauza celor care aruncă gunoiul ilegal, pe domeniul public.

Mai mulți cititori ne-au transmis imagini, din diferite zone ale orașului, unde cetățenii lipsiți de bun simț au aruncat diverse deșeuri.

- Publicitate -

Astfel, pe albia pârâului Dâmbu, la intersecția străzilor Cornățel cu Pielari, au fost aruncate tot felul de deșeuri, inclusiv canapele uzate, haine și jucării:

În zona Găgeni – Radu de la Afumați, gunoiul este aruncat cu roaba, direct în stradă:

- Publicitate -

Multe platforme de gunoi din zona blocurilor arată în continuare jalnic:

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -