- Publicitate -

Trei medici de la secția ATI a Spitalului Câmpina, suport COVID-19, și-au dat demisia

Trei medici anesteziști din secția ATI a Spitalul Municipal Câmpina și-au dat demisia, după ce au aflat că unitatea respectivă va trata pacienți infectați cu COVID-19.

”Sunt trei medici din Terapie Intensivă care și-au depus demisiile. Am încercat să-i convingem să se întoarcă. Încă nu o considerăm o bătălie pierdută. Cei care au demisionat invocat lipsa de mijloace de securitate, în mod necinstit față de eforturile noastre. Este adevărat că nu am dus toate echipamentele în secții, pentru că a doua zi s-ar fi cerut altele. Cred că teama a fost adevăratul motiv, oamenii ar trebui să fie cinstiți și să o spună” a declarat managerul spitalului din Câmpina, dr. Călin Tiu, pentru actualitateaprahoveana.ro.

- Publicitate -

Acesta a precizat că a solicitat DSP Prahova să trimită zece medici la spitalul din Câmpina.

 

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

1 COMENTARIU

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -