În contextul pandemiei de coronavirus din România, Primăria Gorgota ajută persoanele vârstnice din comună și pe cele fără venituri, asigurându-le alimente și medicamente.
- Publicitate -
Printr-o scrisoare publicată pe pagina de facebook, la cunoștiința locuitorilor este adus numărul persoanelor aflate în auto-izolare pe raza comunei, dar și modalitate prin care pot fi ajutați cei nevoiași.


