Reporterii observatorulph.ro au stat de vorbă cu Maria Stancu, mama deținutului evadat în această dimineață de la punctul de lucru al fabricii de termopane Aplast, din Ceptura.
”Era și este un băiat bun. Nu ne putem imagina că a făcut un astfel de gest. Chiar aseară am vorbit ultima dată cu el, la telefon, și nu a dat de înțeles că ar intenționa să facă un asemenea lucru. Mai avea două luni până la eliberare. Îl rog frumos să se întoarcă în astea 24 de ore. Să se gândească doar la suferința mea, a tatălui său și a surorii care se află în spital și l-a ajutat atât de mult. Mamă, te rog frumos, întoarce-te!”, este mesajul disperat al Mariei Stancu. Femeia așteaptă din moment în moment vestea că fiu său s-a predat autorităților.
- Publicitate -
Vezi mai jos interviul în exclusivitate acordat reporterilor observatorulph.ro de către mama deținutului.
