- Publicitate -

Scrisoarea cititorului: Ce rol mai are şcoala dacă îi acoperă pe elevii indisciplinaţi?

catedraUn cititor al observatorulph.ro ne-a scris pe adresa redacţiei despre un incident petrecut zilele trecute pe traseul RATP 102, în care a fost implicat un elev. „M-am urcat în tramvai de la Piaţa Nord împreună cu un grup de elevi. Era ora 17.40. La Complex Meşteşugăresc a coborât o parte din acel grup. Unul dintre ei a luat o bucată de gheaţă şi a aruncat-o în geamul tramvaiului când s-a pus în mişcare. Din fericire nimeni nu a fost rănit. Copiii rămaşi în tramvai l-au identificat pe cel care a aruncat ca fiind elev la Şcoala 25, clasa a 6-a B. Am sunat la şcoală, în încercarea de a contacta diriginta (profesor de chimie din câte am înţeles) dar secretara mi-a spus sec să mă duc la Poliţie pentru că, din moment ce nu s-a întâmplat în curtea şcolii, nu este răspunderea lor, ci a părinţilor. Sub nicio formă nu a vrut sa mă pună în legătura cu diriginta, chiar daca i-am spus că vin la şcoală şi îl identific personal. După ce m-a întrebat cine sunt, a considerat că nu sunt importantă şi mi-a închis telefonul. Întrebare: ce rol mai are şcoala dacă nu se implică? Acela de a educa şi forma???” ne-a scris Elena Soare. Dacă doriţi să ne semnalaţi o problemă ne puteţi scrie pe adresa [email protected].

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -