- Publicitate -

Petrom a scumpit motorina

Compania petrolieră OMV Petrom a majorat de astăzi preţul de referinţă al motorinelor comercializate în staţiile proprii cu şase bani/litru, după ce cotația internațională la motorină a crescut de la începutul anului cu 11,75%. „Modificarea de preţuri a avut loc ca urmare a evoluţiei cotaţiilor internaţionale la produsele petroliere, care, de la începutul acestui an au crescut cu 11,75 % pentru motorine şi cu 5,51% pentru benzine. În aceeaşi perioadă, cotaţiile la ţiţei au crescut cu circa 7,71%”, au explicat reprezentanții companiei. Sursa: evz.ro

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -