- Publicitate -

Deșeuri toxice descoperite în solul din Puchenii Mari

O anchetă de proporții are loc, la această oră, în comuna Puchenii Mari, acolo unde, se pare, ar fi fost deversate mai multe deșeuri toxice în sol.

Conform surselor noastre, ancheta a fost începută de procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Ploiești iar astăzi, în zona în care ar fi fost găsite aceste deșeuri, s-ar fi efectuat excavări, sub atenta supraveghere a procurorilor. Cazul a fost confirmat pentru Observatorulph.ro de către surse din cadrul Parchetului de pe lângă Curtea de Apel Ploiești, care au declarat că, din motive ușor de înțeles, cauza a fost declinată către Direcția de Combatere a Infracțiunilor de Criminalitate Organizată și Terorism – Serviciul Teritorial Ploiești. Contactați de reporterii Observatorulph.ro, reprezentanții DIICOT s-au abținut la a face comentarii sau a confirma/infirma cazul. Vom reveni cu amănunte!

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -