- Publicitate -

Prima reacție a lui Veștea, după respingerea Guvernului în Parlament

Fostul premier desemnat, Adrian Veștea, a reacționat după ce Guvernul Veștea nu a obținut, luni, 22 iunie, votul de învestitură al Parlamentului. Într-un mesaj publicat pe Facebook, acesta a declarat că respectă rezultatul votului, dar avertizează asupra consecințelor prelungirii perioadei de instabilitate politică.

- Publicitate -

„Votul de astăzi nu a fost cel pe care l-am sperat pentru România. Dar votul este suveran și îl respect”, a transmis Adrian Veștea.

Fostul premier desemnat a precizat că a acceptat mandatul „pentru că țara are nevoie de stabilitate, nu de blocaj. Asta rămâne valabil indiferent de rezultatul de azi”.

- Publicitate -

Guvernul Veștea a fost respins în Parlament după ce a obținut 189 de voturi „pentru” și 23 „împotrivă”. Pentru învestire erau necesare 233 de voturi favorabile.

Citește și: Guvernul Veștea a picat la vot. Ce urmează după eșecul din Parlament

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -