- Publicitate -

Alertă majoră la un liceu din Baia Mare. 300 de elevi și profesori evacuați din cauza mirosului de gaze

Aproximativ 300 de elevi ai Colegiului Tehnic „George Barițiu” din Baia Mare au fost evacuați, marți dimineață, din cauza unei posibile scurgeri de gaze.

- Publicitate -

Alerta a fost declanșată după ce personalul unității de învățământ a semnalat miros de gaze în incinta școlii.

Incidentul s-a produs în timpul programului, când elevii și profesorii se aflau deja în liceu. Pe lângă cei aproximativ 300 de elevi, au fost evacuați și 25 de cadre didactice, precum și 16 muncitori aflați în incinta clădirii.

- Publicitate -

La fața locului au intervenit un echipaj de stingere, un echipaj medical și o echipă CBRN. De asemenea, au fost alertate echipele furnizorului de gaze pentru a verifica situația și a remedia eventualele probleme.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Unde ieșim din casă în weekendul 19–21 iunie, în Ploiești și Prahova

Weekendul 20–21 iunie aduce în Ploiești și Prahova evenimente...

Administratorul AS Medical Ploiești, arestat preventiv

Simona Popescu, asocat și administrator al clinicii AS Medical...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -