- Publicitate -

Roberta Anastase, senator PNL Prahova: „Universitatea de Medicină și Farmacie „Carol Davila” are, pentru prima oară în istorie, o filială la Ploiești”

Începutul acestui an universitar a adus la Ploiești o premieră pentru învățământul superior.  Din această toamnă, în Ploiești, funcționează o secție a Facultății de Moașe și Asistență Medicală (FMAM) din cadrul Universității de Medicină și Farmacie „Carol Davila” București.

Printre reprezentanții conducerii UMF Carol Davila, UPG Ploiești, SJU Ploiești și ai administrației locale și județene, la festivitatea de deschidere a anului universitar s-a aflat și senatorul liberal Roberta Anastase.

- Publicitate -

„Universitatea de Medicină și Farmacie „Carol Davila” are, pentru prima oară în istorie, o filială la Ploiești. Astazi, am participat la festivitatea de deschidere a anului universitar 2023 – 2024 care a avut loc în Sala Unirii a Palatului Culturii din Ploiești” a scris Roberta Anastase pe pagina oficială de Facebook.

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Clădire aflată la un pas să se prăbușească peste trecători în centrul Ploieștiului

Una dintre clădirile vechi ale Ploieștiului stă să cadă...

Harta fântânilor arteziene din Ploiești. Unde te poți răcori în vara lui 2026

În zilele toride de vară, fântânile arteziene din Ploiești...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -