fbpx

61219003_2727129690694108_7187697983981355008_n_1bad6.jpgElevii cantemiriști s-au numărat, din nou, printre cei mai buni și la Olimpiada de vară a sportului militar, organizată la Câmpulung Moldovenesc. Adolescenții au reușit să urce pe podium la aproape toate disciplinele înscrise în concurs, iar la trei dintre ele să fie pe primul loc.

La Olimpiada sportului militar, găzduită de Colegiul Național "Ștefan cel Mare", din Câmpulung Moldovenesc, elevii de la Breaza au câștigat locul I la atletism, tenis de masă și volei masculin.

Echipele de volei feminin și baschet au cucerit medaliile de bronz, în timp ce echipa de handbal s-a clasat în apropierea podiumului, pe locul al IV-lea.

Publicitate - continuă să navighezi
Continuă să citești

Întrecerea, una a muncii, a determinării, ambiției, dar și a orgoliilor, ținând cont că a fost o competiție a celor cinci colegii militare din țară, le-a adus elevilor de la Breaza locul al II-lea, în clasamentul general.

Diferența de locul I au făcut-o doar două puncte.

Contactează Redacția Observatorulph.ro pe WhatsApp la: 0726.221.596 - doar text, foto și video.

Comentează cu profilul tău de Facebook

Liliana Maxim Minculescu
redactor
Liliana Maxim Minculescu, jurnalist „de modă veche“, și-a început activitatea în 2004, lucrând simultan în presa scrisă și TV.
A lucrat la Telegraful de Prahova și Alpha TV, a făcut parte și din echipa cotidianului Adevărul pentru ca, ulterior, să se axeze pe jurnalismul de televiziune, la Valea Prahovei TV și Ploiești TV. A scris, totodată, și pentru site-ul: promovamprahova.ro.
Pentru activitatea în presa locală și regională a fost nominalizata mai multor concursuri, gale, dar și premiată în anul 2014, în cadrul Galei MediaFEM, iar în 2018 la Gala Comunității Prahovene.
A ales Observatorulph.ro pentru că îi place să țină pasul cu vremurile, iar prezentul și viitorul jurnalistic sunt aici, în presa online.