15 sportivi de la CS Ambiția Mădălin au câștigat 72 de medalii la Campionatul Național de Chanbara

0

15 sportivi de la CS Ambiția Mădălin au adus Ploieștiului nu mai puțin de 72 de medalii de la Campionatul Național de Chanbara care a avut loc în weekend la București. Competiția a cuprins mai multe probe, printre care: kodachi, tate kodachi, choken, tate chochen, choken ryote, nunchaku, tanto, nito, bo, yari, kihondosa.

În total s-au desfășurat peste 1500 de meciuri unde s-a luptat în sistem piramidal. La acest campionat CS Ambiția Mădălin a participat cu 15 sportivi care au obținut următoarele rezultate:

Tiviliki Denisa: sapte medalii de bronz, , o medalie de argint;

Mihalcea Alexandra: trei medalii de bronz, doua medalii de argint.

Echipa AMBIȚIA s-a clasat pe locul 2 la categoria juniori I și seniori.

Totodată, pe 11 septembrie CS Ambiția Mădălin a participat și la Campionatul Național de Wushu, unde sportivii  Cososchi David a câștigat locul 1, Cososchi Cezar loc ul 2, Ungureanu Rareș locul 3 și Panait Elena loc 3.

Secția de wushu este coordonată de Mădălin Tănase.

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112