Petrolul Ploiești – Sepsi Sf. Gheorghe 0-1. Meci cu incidente la Ploiești

0

Sepsi Sf. Gheorghe a învins Petrolul, scor 1-0. Partida nu a fost însă una liniștită. În minutul 89, arbitrul Iulian Călin a trimis jucătorii celor două echipe la vestiare din cauza scandărilor fanilor ploieșteni.

„Lupii” au avut o primă ocazie în minutul 14. Primul gol al partidei a fost marcat de cei de la Sepși Sf. Gheorghe, în minutul 35. Dumiter, intrat pe teren în minutul 13, în locul lui Safranko, a înscris cu o lovitură de cap din 7 metri.

Încercările ambelor părți pentru a marca cel de-al doilea gol al meciului s-au lăsat așteptate până la finalul partidei care a înregistrat și un incident.

În minutul 89, arbitrul Iulian Călin (Argeș) a trimis ambele echipe la vestiare din cauza scandărilor fanilor ploieșteni. Arbitrul argeșean le-a pus în vedere organizatorilor că va opri definitiv meciul dacă va continua atitudinea suporterilor prahoveni, potrivit gsp.ro .

Jocul a fost reluat însă după o pauză de aproximativ 10 minute, însă „lupii” nu au mai reușit să schimbe scorul.