gimnaste_b1273.jpgUn nou succes al gimnastelor de la CSM Ploiești. Echipa de Junioare a CSM Ploiești și-a trecut în cont, pentru al doilea an, consecutiv, titlul de Campioană Națională.

La această performanță au contribuit Miruna Ciocîrlan, Sabina Enache și Anisia Drăgan, componentele echipei de junioare.

Publicitate - continuă să navighezi
Continuă să citești

În concursul individual, Miruna Ciocîrlan a obținut locul al treilea și medalia de bronz a categoriei „Junioare", după Laura Aniței (CSS „Unirea" Iași si Anneliese Drăgan (CS „Sportul Studențesc" București). Mezinele Sabina Enache și Anisia Drăgan s-au clasat pe locurile 6, respectiv 13.

În finalele pe obiecte Miruna Ciocîrlan și-a trecut în palmares patru medalii de bronz, la coardă, minge, măciuci și panglică, iar Sabina Enache locul 5 la coardă și minge și 6 la panglică.

În concursul senioarelor, la prima participare în Naționalul acestei categorii, Alexandra Denisa Stoian s-a clasat pe locul IV la individual compus, după Denisa Mailat (CSA „Steaua" București), Andreea Verdeș (CSS „Unirea" Iași) și Sonia Ichim (CSM Arad).

Prezența în toate finalele, Denisa a obținut locul 4 la cerc și măciuci și 5 la minge și panglică.

In urma acestor rezultate, Miruna, Sabina și Denisa au obținut calificarea la Cupa României, concurs ce se va desfășura în luna noiembrie, la București.

Fetele de la CSM Ploiești sunt antrenate de Puiu Simona și Liliana Băescu coordonatoarea secției de Gimnastică Ritmică.

Sursă text și foto: facebook CSM Ploiești - Gimnastică Ritmică

7260391312064537462138952563783772755460096n
gimnaste
7302749412064535628805804578696267252629504n
7271988812064534195472612142051265989836800n

Rezidential 9 Mai
Contactează Redacția Observatorulph.ro pe WhatsApp la: 0726.221.596 - doar text, foto și video.
Liliana Maxim Minculescu
redactor
Mai multe despre autor și articolele sale
Liliana Maxim Minculescu, jurnalist „de modă veche“, și-a început activitatea în 2004, lucrând simultan în presa scrisă și TV.
A lucrat la Telegraful de Prahova și Alpha TV, a făcut parte și din echipa cotidianului Adevărul pentru ca, ulterior, să se axeze pe jurnalismul de televiziune, la Valea Prahovei TV și Ploiești TV. A scris, totodată, și pentru site-ul: promovamprahova.ro.
Pentru activitatea în presa locală și regională a fost nominalizata mai multor concursuri, gale, dar și premiată în anul 2014, în cadrul Galei MediaFEM, iar în 2018 la Gala Comunității Prahovene.
A ales Observatorulph.ro pentru că îi place să țină pasul cu vremurile, iar prezentul și viitorul jurnalistic sunt aici, în presa online.