fbpx

România s-a impus în fața Norvegiei, scor 31-23, și merge cu 4 puncte în faza grupelor principale.

România a fost perfectă în prima repriză. A rezistat ritmului năucitor cu care nordicele își înspăimântă de obicei rivalele și a marcat la aproape fiecare atac în primele 10 minute.

Cristina Neagu a fost din nou la un nivel extraordinar, secondată de revelația serii, Laura Chiper. Extrema dreaptă a marcat 4 goluri din primele 4 tentative!

Crina Pintea a avut o nouă seară de grație, la fel ca Melinda Geiger și Eliza Buceschi. Dacă în fața Germaniei s-a remarcat Denisa Dedu, astăzi a fost rândul Iuliei Dumanska, exasperantă pentru ofensiva adversă.