Doi copii de 7 și respectiv 8 ani au reprezentat la cel mai înalt nivel orașul Ploiești la ultima ediție a Campionatului Mondial de Karate Fudokan care a avut loc la Cluj, în intervalul 2 – 5 noiembrie. Antrenați de sensei Adrian Cojocaru, Mihnea Nicolaescu și Carla Șerban au câștigat trei medalii pentru clubul lor, Dento Karate Kid (Karate Tradițional pentru Copii) Ploiești.

Competiţia care a avut loc în Sala Polivalentă a municipiului Cluj a fost una dintre cele mai mari competiţii sportive organizate în capitala Transilvaniei. La ea au participat nu mai puțin de 2.000 de sportivi din peste 40 de ţări, prezența sportivilor ploieșteni fiind cu atât mai meritorie. Lotul cu care Dento Karate Kid Ploiești a participat a câștigat medalii atât la competițiile copiilor, cât și la seniori.

Cel mai medaliat membru este Mihnea Nicolaescu, cel care la doar 7 ani a câștigat atât medalia de argint la proba kihon kumite individual, cât și medalia de bronz la proba Enbu mixt, medalie pe care o împarte cu colega sa, Carla Șerban - 8 ani.

O medalie de bronz a câștigat la proba kumite liber și conducătorul clubului, sensei Adrian Cojocaru, tot bronzul fiind câștigat de sportivii clubului și la proba kumite pe echipe.