79582-apa_XL.jpg

Veolia Energie Prahova a anunțat, prin intermediul unui comunicat de presă, că va întrerupe furnizarea apei calde menajere pentru locuitorii mai multor străzi din cartierul Mihai Bravu mâine, în intervalul 8.30 - 19.00, pentru lucrările de modernizare a infrastructurii.

 

In continuarea preocuparilor companiei noastre pentru aducerea la standarde europene a orasului nostru, Veolia Energie Prahova anunta lansarea unui  set de lucrari de modernizare si interventie controlata in perimetrul cartierului Mihai Bravu pentru zilele de 2 August, 2017 respectiv 3 August, 2017.

De aceea, in cursul celor doua zile, furnizarea cu apa calda va fi intrerupa in intervalul orar 8.30 -19.00, pentru blocurile arondate punctelor termice 2 si 3, in perimetrul strazilor: Petrochimistilor, Metalurgistilor, Chimiei si Mihai Bravu.

Echipele Veolia Energie Prahova vor lucra in mod dedicat la desfasurarea acestor lucrari, incercand sa reduca la minimum intervalul orar in care consumatorii ar putea fi afectati de intreruperi in furnizarea apei calde.   

 

Ne cerem scuze consumatorilor din zonele afectate pentru disconfortul creat si îi asiguram ca echipele noastre depun toate eforturile pentru finalizarea cat mai rapida a acestor lucrari, in aceeasi idee a modernizarii a orasului nostru.

Stam la dispozitia clientilor cu  privire la stadiul lucrarilor si alte informatii la nr. 0 800 800 255 (gratuit, reţeaua Telekom) şi 0244 408 888 (tarif normal, orice reţea de telefonie fixă sau mobilă) - Centrul de Apel non–stop al Veolia

Veolia Energie Prahova 

 

, se arată în comunicatul Veolia.