- Publicitate -

Protest al angajaților din sistemul public de Sănătate la Ploiești

Zeci de salariați din sistemul public de Sănătate prahovean protestează, la această oră, în fața Prefecturii Prahova.

Principala revendicare este neacordarea creșterii cu 25% a salariului, conform legii unice de salarizare pentru personalul sanitar. Aproximativ 100 de persoane sunt așteptate la protestul declanșat de Sindicatul Sanitas.

- Publicitate -

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

2 COMENTARII

  1. NU au pic de rusine ! O asistenta fara studii superioare ajunge la7-8000 lei salariu, in timp ce eu cu facultate la stat (nu Spiru Haret), bugetar si cu vechime 20 de ani abia daca am 3000 lei/luna si nu am iesit in strada. Rusine sa le fie, vor doar bani fara sa faca nimic (vezi ultimul caz revoltator de la Corabia).

  2. dfgdfgf, pentru modul in care gandesti si scrii, 3000 este enorm si tare ma indoiesc ca ai facultate.Cred ca nu ai nici liceul. Da-mi exemplu concret de asistenta cu salariu de 7000-8000 lei. Rusine sa-ti fie pentru dezinformare si dezbinare.

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Lacurile barajelor Paltinu și Măneciu, în stare de atenție. Ce spun Apele Române despre evacuări

Apele Române au transmis, la solicitarea Observatorului Prahovean, situația...

Comportament scandalos al Hotnews în cazul reclamelor care divizează românii

Printr-un articol publicat ieri despre atacul asupra sistemului bancar...

HotNews și Cătălin Tolontan preiau investigațiile Observatorul Prahovean despre fake news-urile care vizează băncile

Tema campaniilor de dezinformare care folosesc identitatea unor persoane...

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -