- Publicitate -

Afaceri ilegale cu mercur în oborul din Ploieşti – VIDEO

mercurOborul ploieştean nu mai este doar raiul evazioniştilor din afaceri cu ţigări şi alcool de contrabandă.  Sâmbătă, 19 februarie, un echipaj al Grupării Mobile „Matei Basarab” Ploieşti a depistat, în jurul orelor 13.00,  un tânăr care încerca să valorifice mercur.

- Publicitate -

Robert S., de 17 ani din comuna Iordăcheanu, a declarat că substanţa a fost luată din locuinţa tatălui său. El a cerut pentru 1,2 kg de mercur între 600 şi 1500 lei. Pe numele tânărului au fost întocmite documente de constatare  sub aspectul săvârşirii infracţiunii de trafic de substanţe toxice, urmând a se continua cercetările pentru a stabili cu exactitate modalitatea prin care s-a intrat în posesia substanţei.

 

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -