- Publicitate -

Urs lovit de două mașini noaptea trecută pe DN1, la Nistorești

Un eveniment rutier s-a petrecut seara trecută, în jurul orei 23.00, pe DN1 în Prahova, în zona Nistorești-Comarnic. Un urs care a ieșit din pădure a pătruns pe carosabil și a fost lovit de două mașini.

Potrivit autorităților, animalul sălbatic a fost acroșat prima dată de o mașină care se deplasa pe sensul de mers Ploiești-Brașov și, ulterior, a fost proiectat pe contrasens unde a fost lovit de o altă mașină.

- Publicitate -

În urma impactului, ursul a murit iar cele două mașini au fost avariate serios. Din fericire, nicio persoană nu a fost rănită.

Cadavrul animalului a fost preluat de reprezentanții fondului de vânătoare

- Publicitate -

Ai un pont?
Scrie-ne pe WhatsApp la 0785075112.

Trimite pe WhatsApp

Ce părere ai? Comentează aici!

Comentariul tău
Numele tău

Sondaj Observatorul Prahovean

- Publicitate -

Exclusiv

Provocarea Observatorul Prahovean

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -

Știri noi

- Publicitate -
- Publicitate -
- Publicitate -