Un eveniment rutier s-a petrecut seara trecută, în jurul orei 23.00, pe DN1 în Prahova, în zona Nistorești-Comarnic. Un urs care a ieșit din pădure a pătruns pe carosabil și a fost lovit de două mașini.
Potrivit autorităților, animalul sălbatic a fost acroșat prima dată de o mașină care se deplasa pe sensul de mers Ploiești-Brașov și, ulterior, a fost proiectat pe contrasens unde a fost lovit de o altă mașină.
- Publicitate -
În urma impactului, ursul a murit iar cele două mașini au fost avariate serios. Din fericire, nicio persoană nu a fost rănită.
Cadavrul animalului a fost preluat de reprezentanții fondului de vânătoare
- Publicitate -
