Situația Covid-19 în fiecare localitate din Prahova. La Ploiești incidența a ajuns la 14,66

0

Prefectura Prahova a transmis, sâmbătă, rata incidenței Covid-19 în fiecare localitate din județ. La Ploiești, incidența a crescut la 14,66, în timp ce Aricești Rahtivani se află pe primul loc, cu 18,46. Rata incidenței la nivelul județului Prahova a ajuns la 10,84 la mia de locuitori.

Potrivit datelor comunicate de Prefectura Prahova rata incidenței la nivelul județului a ajuns la 10,84 la mia de locuitori.

Pe primul loc se situează comuna Ariceștii Rahtivani cu 18,46 la mia de locuitori. Pe locul al doilea este comuna Păulești (15,01), urmată de municipiul Ploiești (14,66).

Singura localitate din județ unde incidența este mai mică de 1 la mia de locuitori este comuna Secăria (0,85 la mia de locuitori).

RATA INCIDENTEI CUMULATIVE A COVID-19 PE LOCALITATI (UAT) LA DATA DE 23.10.2021
JUDETLOCALITATEPOPULATIE DEPABDINCIDENTA
PRAHOVAARICEŞTII RAHTIVANI823618,46
PRAHOVAPĂULEŞTI726315,01
PRAHOVAMUNICIPIUL PLOIEŞTI22204714,66
PRAHOVABLEJOI944614,61
PRAHOVAORAŞ BĂICOI1876614,33
PRAHOVARÂFOV540013,89
PRAHOVAPOIENARII BURCHII452713,70
PRAHOVAGHERGHIŢA191713,56
PRAHOVALIPĂNEŞTI526213,30
PRAHOVAOLARI184113,04
PRAHOVACĂLUGĂRENI109812,75
PRAHOVASCORŢENI559412,69
PRAHOVAPUCHENII MARI812912,67
PRAHOVAVALEA CĂLUGĂREASCĂ1078912,51
PRAHOVAIORDĂCHEANU520412,11
PRAHOVATOMŞANI422611,83
PRAHOVACHIOJDEANCA152411,81
PRAHOVAFÂNTÂNELE189011,64
PRAHOVAORAŞ URLAŢI1157711,57
PRAHOVABERCENI637411,45
PRAHOVABĂRCĂNEŞTI947211,40
PRAHOVAMUNICIPIUL CÂMPINA3627110,95
PRAHOVACEPTURA431310,90
PRAHOVAMĂGURENI632810,90
PRAHOVACOCORĂŞTII COLŢ288510,75
PRAHOVATEIŞANI354010,73
PRAHOVAMĂGURELE457510,71
PRAHOVAMĂNEŞTI387210,59
PRAHOVATÂRGŞORU VECHI1136310,47
PRAHOVAPLOPU239710,43
PRAHOVABRAZI838010,02
PRAHOVACOCORĂŞTII MISLII32609,51
PRAHOVASURANI17899,50
PRAHOVASĂLCIILE16929,46
PRAHOVACERAŞU43589,41
PRAHOVAŞIRNA45719,41
PRAHOVAFLOREŞTI77739,39
PRAHOVAORAŞ VĂLENII DE MUNTE136499,38
PRAHOVABĂLŢEŞTI37359,37
PRAHOVAGORGOTA48029,37
PRAHOVAORAŞ BREAZA159909,32
PRAHOVAVALEA DOFTANEI63379,31
PRAHOVAALBEŞTI-PALEOLOGU53989,26
PRAHOVAORAŞ SLĂNIC52979,25
PRAHOVABĂNEŞTI55339,22
PRAHOVABREBU69589,05
PRAHOVATELEGA52159,01
PRAHOVAORAŞ PLOPENI86178,82
PRAHOVABALTA DOAMNEI22708,81
PRAHOVAORAŞ BUŞTENI93538,77
PRAHOVABABA ANA40158,72
PRAHOVAALUNIŞ31378,61
PRAHOVAAPOSTOLACHE19818,58
PRAHOVAORAŞ BOLDEŞTI-SCĂENI115848,55
PRAHOVACORNU41838,37
PRAHOVADUMBRĂVEŞTI35878,36
PRAHOVAORAŞ SINAIA109998,36
PRAHOVAIZVOARELE63688,32
PRAHOVAPOIANA CÂMPINA49298,32
PRAHOVATINOSU23178,20
PRAHOVAVÂLCĂNEŞTI36678,18
PRAHOVADRĂGĂNEŞTI46888,11
PRAHOVAORAŞ MIZIL159707,95
PRAHOVACOLCEAG45377,93
PRAHOVAGURA VADULUI20507,80
PRAHOVAVĂRBILĂU65947,73
PRAHOVATĂTARU7817,68
PRAHOVAPROVIŢA DE SUS18717,48
PRAHOVABUCOV116687,46
PRAHOVAORAŞ COMARNIC117817,22
PRAHOVAADUNAŢI19507,18
PRAHOVAGORNET-CRICOV21067,12
PRAHOVASTARCHIOJD35337,08
PRAHOVAFILIPEŞTII DE TÂRG82756,77
PRAHOVACIORANI65126,76
PRAHOVADUMBRAVA44396,53
PRAHOVAJUGURENI4616,51
PRAHOVADRAJNA52996,42
PRAHOVAPOSEŞTI38806,19
PRAHOVAPODENII NOI48606,17
PRAHOVAŞOTRILE32816,10
PRAHOVACĂRBUNEŞTI16666,00
PRAHOVAPROVIŢA DE JOS21955,92
PRAHOVAGORNET27705,78
PRAHOVAFULGA29885,69
PRAHOVAORAŞ AZUGA46285,62
PRAHOVACOSMINELE9405,32
PRAHOVAVADU SĂPAT15755,08
PRAHOVAPĂCUREŢI19474,62
PRAHOVAARICEŞTII ZELETIN11054,52
PRAHOVAGURA VITIOAREI59704,52
PRAHOVAMĂNECIU101714,52
PRAHOVABOLDEŞTI-GRADIŞTEA15534,51
PRAHOVAŞOIMARI29344,43
PRAHOVABERTEA29494,41
PRAHOVASÂNGERU55044,00
PRAHOVAPREDEAL-SĂRARI22063,63
PRAHOVAŞTEFEŞTI22333,58
PRAHOVAFILIPEŞTII DE PĂDURE104683,44
PRAHOVASALCIA9303,23
PRAHOVABĂTRÂNI20212,97
PRAHOVALAPOŞ10762,79
PRAHOVATALEA9831,02
PRAHOVASECĂRIA11770,85
JUDET PRAHOVA78239510,84

Ai imagini sau informaţii care ar putea deveni o ştire? Trimite-ne un mesaj la numărul 0785 075 112 pe WhatsApp sau Signal.

Vreau să mă abonez la serviciul de mesagerie WhatsApp - Trimite un mesaj pe Whatsapp cu textul VREAU SĂ MĂ ABONEZ la numărul de telefon la 0785 075 112

Lasă comentariul tău. Click AICI

Comentariul tău
Numele tău