atletism

Atleţii de la CSM Ploieşti au participat, sâmbătă, la Călăraşi, la cea de-a 18-a ediţie a Cupei „Memorial Marius Petrescu”, o competiţie la care au fost prezenţi peste 300 de sportivi de la zece cluburi din ţară reprezentând Călăraşi, Cernavodă, Slobozia, Chilia Veche, Bucureşti şi Ploieşti.

 

Sportivii ploieşteni au alcătuit două echipe, una împreună cu Clubul Sportiv Şcolar, antrenată de Maria Andrei şi Florin Andrei, şi alta de sine stătătoare, pregătită de Augustin Iancu şi Robert Munteanu.

La finalul competiţiei, CSŞ-CSM Ploieşti a ocupat primul loc al clasamentului, cu 79 de puncte, iar CSM Ploieşti a venit pe locul al 5-lea, cu 25 de puncte.  Iată care au fost performanţele sportivilor noştri:

CSŞ-CSM Ploieşti

Categoria  18-19 ani băieți

Denis  Nițu –  medalie de aur la 800 m, medalie de bronz la 100 m

Categoria  16-17 ani băieți

Mihai Pîslaru  –  medalie de aur la 100 m, medalie de argint la lungime

Sebastian Parepa – medalie de argint la 800 m

Andrei Năstăsache – 2 medalii de bronz la 100 m și 800 m

Categoria  14-15 ani  fete

Raluca Baicu – medalie de argint la 100 m

Emilia Zamfir Dan medalie de argint la 800 m, medalie de bronz la 100m

Sînziana Neacșu –medalie de bronz la 100 m

Categoria  12-13 ani  fete

Rebecca Andrei- medalie de aur la 600 m, medalie de argint la 80 m

Nicoleta Neagu – medalie de argint la 600 m

Daria Alexandru – medalie de bronz la 600 m

Categoria  12-13 ani  băieți

Andrei Patrichi – medalie de aur la 80 m, medalie de bronz la lungime

Alexandru Blănaru – medalie de argint la 600 m

Daniel Lascu – medalie de bronz la 80 m

Categoria  10-11 ani  băieți

Andrei Blănaru – medalie de argint la 500 m, medalie de bronz la 60 m

Categoria  8-9  ani  fete

Daiana Cîrjan- 2 medalii  de bronz la 50 m și 300 m

Categoria  8-9  ani  băieți

Datcu Teodor – 2 medalii de aur la 50 m și 300 m

Adrian Neagu – medalie de argint la 300 m, medalie de bronz la 50 m

Andrei Zincă – medalie de argint la 50 m

Luca Moisoiu – medalie de bronz la 300 m

Categoria  6-7  ani fete

Delia Blănaru – 2 medalii de aur la 40 m și 300 m

Categoria  6-7  ani  băieți

Ayan Gudi – 2 medalii de aur la 40 m și 300 m

CSM Ploieşti

Categoria  18-19 ani băieți

Bogdan Oprina – argint la 100m, argint la lungime

Costin Homiuc – aur la 100m, argint la deca salt

Categoria  18-19 ani fete

Cristina Pricopie – aur la 100m, aur la lungime

Categoria  16-17 ani băieți

Andrei Oprea – aur la 800m

Sebastian Manu – aur la lungime, aur la deca salt

Mihai Filote – locul 4 la 100m

Ovidiu Burcea – locul 4 la 800m

Alexandru Geamănu – locul 5 la 800m

Categoria  14-15 ani  fete

Jasmin Joinel – locul 4 la 100 m

Categoria  12-13 ani  băieți

Remus Niculiţă – locul 4 100m, locul 4 lungime

Clasamentul final pe echipe a arătat astfel: 1. CSŞ-CSM Ploieşti (79 puncte); 2. Iacris Bucureşti (46); 3. CSŞ Călăraşi (32); 4. CSM Slobozia (26); 5. CSM Ploieşti (25); 6. Axiopolis Cernavodă (25); 7. Chilia Veche (25); 8. CSM Călăraşi (16); 9. CSŞ Slobozia (12); 10. CSM Bucureşti (4).
sursa: csmploiesti.ro

 

Articole asemănătoare