romaniahandbal

Un rezultat uriaș a bifat naționala de handbal feminin a României în meciul cu Spania.

A fost 24-21 după un meci în care handbalistele antrenate de Ryde au arătat un handbal solid, exceptând minutele de la jumătatea reprizei secunde, atunci când ibericele au revenit de la 11-17 și au egalat la 18!

Cu Paula Ungureanu parcă de pe altă planetă, cu o prestație fabuloasă, dar și cu mai multă inspirație pe faza de atac, România a semănat mai mult cu echipa care a luat bronzul la mondiale, decât cu formația care s-a făcut de râs în primele 2 meciuri de la Olimpiadă!
România mai are de jucat cu Norvegia, teoretic, cel mai greu adversar, dar handbalistele noastre au mai bătut Norvegia și în acest an, astfel încât șansele lor, reale, la calificare! Cu o condiție: să repete jocul bun din partida cu Spania.