grozav

Gicu Grozav și-a revenit! A fost decisiv pentru Terek în meciul inaugural.

Fostul petrolist Gicu Grozav și-a revenit, după o lungă perioadă de acomodare în Cecenia, la Terek Grozny. Grozav, care anul trecut a bifat doar 9 meciuri în toate competițiile și doar 3 ca titular, fără a marca, a avut o perioadă de pregătire foarte bună cși a debutat convingător în noul sezon al campionatului din Rusia.

Grozav, care a primit pentru acest sezon tricoul cu numărul 10, a fost titular și integralist în meciul pe care Terek – KS Samara, câștigat de Terek cu 1-0.

Mai mult, Grozav a marcat singurul gol al partidei, din penalti, cu un sfert de oră înainte de finalul partidei.

Grozav și-a propus, pentru acest sezon, să devină unul dintre cei mai importanți fotbaliști de la Terek, dar și să intre în atenția lui Daum, pentru a reveni la naționala României.

Tot la Terek a debutat în acest joc un alt fotbalist român, Gabi Torje, el fiind trimis pe teren pentru ultimele 25 de minute!