cms bucuresti castiga campionatul

CSM București a câștigat trofeul Ligii Campionilor la handbal feminin, după ce a învins formația maghiară Gyor ETO cu scorul de 29-26 (13-12, 22-22), după prelungiri și aruncările de la 7 metri, în finala desfășurată duminică, în Papp Laszlo Arena din Budapesta.

CSM București a câștigat Liga Campionilor la handbal feminin, după ce a trecut în finlă de Gyor, chiar la Budapesta, după loviturile de departajare, scor 4-1. Meciul a fost transmis în direct de Dolce Sport 1.

La pauza, scorul a fost 13-12 pentru CSM. La finalul celor 60 de minute, scorul a fost 22-22. La finalul celor doua reprize de prelungiri, scorul a fost 25-25.

Articole asemănătoare
Sport
  • Miercuri, 19 Aprilie 2017
  • De Observatorul Prahovean

Competiții de top la Sala Sporturilor Olimpia din Ploiești

Sala Sporturilor „Olimpia” va găzdui, în luna mai, turneele „Final Four” ale Cupei României la handbal atât la masculin, cât şi la feminin. În organizarea Federaţiei Române de Handbal, a Asociaţiei Judeţene...