brico depot

Brico Depot caută director pentru magazinul din Ploiești. Potrivit unui anunț postat pe site-ul de recrutări bestjobs.ro, postul implică o perioadă de formare în magazinul Brico Depot, culminând ulterior cu preluarea conducerii efective a unuia dintre acestea.

Responsabilităţile specifice postului:

- Lider al echipei magazinului, manageriază şi o animă, asigurând dinamica comercială şi orientarea echipei către client;

- Planifică şi organizează activitatea magazinului în scopul asigurării punerii în practică a politicilor şi strategiilor companiei şi atingerii obiectivelor de vânzare şi profitabilitate;

- Optimizează stocurile printr-o gestiune eficientă, analizează rotaţia şi calitatea lor pentru atingerea obiectivelor de vânzare;

- Garantează existenţa unei game adecvate în magazin în concordanţă cu politicile companiei;

- Recrutează, pregăteşte, dezvoltă şi motivează angajatii magazinului;

- Urmareşte şi îmbunătăţeşte strategia de vânzare în vederea creşterii profitabilităţii;

- Urmăreşte rezultatele magazinului în concordanţă cu obiectivele stabilite;

- Monitorizează în permanenţă piaţa şi competitorii.

Candidatul potrivit trebui să întrunească următoarele cerinţe:

- Abilităţi manageriale, leadership demonstrat;

- Experienta de minim 3 ani in coordonarea unui magazin;

- Disponibilitate de relocare - condiţie obligatorie;

- Studii superioare absolvite (diploma de licenţă) ;

- Cursuri in domeniul comercial, vanzari, negociere, management – reprezinta un avantaj

- Cunostinte operare PC (Ms Office) la un nivel avansat;

- Cunostinte de limba engleză la un nivel avansat – conditie obligatorie;

- Bune abilitati de comunicare, negociere, rezolvare de probleme;

- Gândire analitică, strategica, orientare spre performanta, rezultate si munca in echipa.

Ofertă:

- telefon;

- maşină de serviciu;

- pachet salarial atractiv

* Doar candidaţii eligibili vor fi contactaţi şi invitaţi să participe la procesul de selecţie.